Jak dbać o cerę każdego dnia?

Jeśli chcemy długo zachować młodość i urodę, kluczowe znaczenie ma codzienna pielęgnacja twarzy przy pomocy produktów dopasowanych do rodzaju naszej cery. Gdy właściwie zadbamy o podstawowe potrzeby skóry, możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, których wymagają specjalistyczne „ratunkowe” zabiegi w gabinetach kosmetycznych.

Podstawą codziennej pielęgnacji jest oczyszczanie. Dwa razy dziennie należy usunąć zanieczyszczenia przy użyciu mleczka i toniku bądź płynu micelarnego. Jeśli nasza cera nie jest bardzo wrażliwa, zabieg możemy poprzedzić wykonaniem delikatnego peelingu. Dokładnie i delikatnie oczyszczona twarz jest gotowa na przyjęcie dostosowanego do jej potrzeb oraz warunków atmosferycznych kremu – matującego, nawilżającego bądź odżywczego. Pamiętajmy, że z wiekiem nasza skóra potrzebuje coraz bardziej intensywnej i bogatej w składniki odżywcze receptury.

Nie można przecenić znaczenia dokładnego demakijażu. Każdy, nawet najlżejszy podkład zapycha pory i przez to ogranicza dopływ tlenu do skóry, a jego niedokładne usunięcie może zaowocować szarym, zmęczonym kolorytem cery, a w skrajnych przypadkach wysypem wyprysków. Dobrze jest również od czasu do czasu zrobić sobie dzień bez makijażu, kiedy fluidy i pudry zamieniamy na oczyszczająco-regenerujące maseczki.

Właściwa pielęgnacja twarzy na co dzień sprawia, że zawsze wyglądamy pięknie i promiennie. Nie zapominajmy, że o cerę trzeba dbać także od środka, przy pomocy zdrowego snu i odżywiania oraz właściwego nawodnienia.

Dodaj komentarz

Podpis *
Email *
Witryna internetowa